Nonstop a bez provize

Jak se obléknout do kanceláře

Posted by prazskekan2 on 22.8.2019
| 0

Správné oblečení do kanceláře

Každý to známe. Máme plnou skříň věcí, pracujeme v kanceláři, ale stejně každodenně řešíme, co si vlastně na sebe vzít a jak jednotlivé díly oblečení sladit tak, abychom nevypadali moc formálně nebo nedej bože moc uvolněně, to by totiž náš šéf nepřežil.

Každodenní dilema

Jak se ráno obléknou? Také se ptáte, když stojíte ráno před skříní a přemýšlíte, co na sebe do práce? Někdo se obléká podle nálady, někdo podle naplánovaných schůzek a někdo na sebe bezmyšlenkovitě hodí oblečení a vyráží do práce. Obléknout se vhodně do zaměstnání není jen tak, proto se často nevědomky dopouštíme zbytečných módních přešlapů. Jak se tedy obléci, aby to vyhovovalo pravidlům firemního odívání i vašemu vlastnímu vkusu a pohodlí. Máme pro vás pár tipů, jak se jich do budoucna vyvarovat a zároveň být trendy.

Zkusíme Vám poradit

Dle vlastních zkušeností a posledních trendů jsme si dovolili vybrat několik tipů, jak pro ženy, tak pro muže, které je dobré dodržet, aby se člověk v práci cítil dobře a zároveň si neuřízl ostudu. Nechceme přeci sedět celý den v kanceláři za stolem v něčem, co je nám nepohodlné a necítíme se v tom přirozeně a dobře. Z toho je člověk akorát nervózní a nesoustředěný.

ŽENY v kanceláři

Naše rady pro dámskou část našich čtenářů/čtenářek:

 1. Pozor na krátké topy, které odhalují pas. Neoslníte v nich šéfa, a navíc tak při komunikaci s okolím ztratíte na vlastní důstojnosti.
 2. Pozor na podpatky, nejsou nutností a pokud jsou vám zkrátka nepohodlné, stačí obout balerínky. Investujte do kvalitních, které podtrhnou váš status.
 3. Délka šatů je klíčová. Ani dlouhé, ani krátké. Ideální délkou šatů a sukní bude midi. Sukně by neměla končit výš než 10 cm nad koleny. Kratší lem působí lacině a maxi verze se hodí více na dovolenou. A na té v práci rozhodně nejste.
 4. Co určitě neukazovat nebo neodhalovat? Jsou to hlavně ramena. I přes vysoké teploty úzká ramínka do kanceláře nepatří. Ideální volbou je tříčtvrteční nebo krátký rukáv. A pokud teploty překročí únosnou mez, vybavte se micelární vodou ve spreji.
 5. Pantofle jsou out. Zapomeňte na žabky a jinou plážovou obuv.
 6. Nemusíte být za každou cenu sexy. Přiléhavé šaty nepatří mezi vhodné office outfity. Oblékněte raději rovný střih šatů a ženské křivky definujte páskem.
 7. Pozor na vysoký rozparek – jste v kanceláři, nejdete do baru nebo na rande.
 8. Myslete barevně. Zažeňte kancelářskou nudu a místo beztvarých a jednobarevných outfitů vsaďte na správně padnoucí, barevné kousky z kvalitních materiálů.
 9. Lesklá je špatná. Volte raději matnou. Silonky volte vždycky v přirozené barvě a matném provedení, nebo vyzkoušejte variantu ve spreji.

Ideální náplň Vašeho šatníku

 • Košile – ideálně bílá (může mít i jemný proužek)
 • Topy – jednobarevné a vypasované
 • Kabelka a šik pohodlné boty
 • Kabát nebo plášť ideálně univerzální barvy
 • Decentní šátky a šály
 • Kalhotový kostým
 • Minimálně 3 saka
 • Sukně nebo kalhoty neutrální barvy

Muži v kanceláři

Ideální oblečení pro pány v kanceláři

Pozor, udělat chybu v současném Office wear je totiž jednodušší, než si myslíte. Naši předkové to měli jednodušší, protože jim stačil padnoucí oblek a košile se střízlivou kravatou. Sice to byla striktnější situace, ale nikdo nechyboval. S tím, jak v současné době předefinováváme význam slova dresscode se raději držte pár snadných kroků, abyste nevypadal úplně mimo mísu.

Hlavní chyby v oblečení do kanceláře

 1. Chyba:

Neudělejte chybu nenoste taška do posilovny na / k obleku. Ano, je pochopitelné, že si chcete jít po práci zacvičit. Ale nemusí to vypadat úplně dobře. Pokud tedy mluvíme o klasické sportovní tašce. Jestliže nemáte možnost nechat si tašku v autě, raději investujte do kožené a elegantnější tašky. Budete vypadat jako cestou na letiště a ne jako cestou do mučírny. Popřípadě kožený batoh udělá službu úplně stejně.

 1. Chyba:

Upjaté, moc vyleštěné a formální boty jsou out. Doby, kdy se k obleku nosily jen lesklé černé oxfordky jsou pryč. Samozřejmě že jsou tenisky pohodlné, ale zase nemůžete jít příliš casual. Jakákoliv bota určená přímo na sport se prostě k obleku nehodí. A je s podivem, že i dnes můžete potkat tolik mužů, kteří vezmou neonové Nike k šedému saku. Formálnější tenisky musí být jednoduché, hladké a v neutrálních barvách.

 1. Chyba:

Bacha na obnošené části kompletu. Představte si situaci, že práce po vás nevyžaduje celý oblek a můžete začít chodit uvolněněji, přesto formálně. Začnete míchat různá saka s různými kalhotami. Okej, to by bylo v pořádku. Pokud to ale začnete dělat často, obě části obleku budou v jiné fázi obnošenosti a může nastat moment, kdy už dohromady nepůjdou. Namísto toho si radši nakupte třeba samostatné kalhoty a pár blazerů – bude to elegantní tak jako tak a každý kus má svůj vlastní život.

 1. Chyba:

Casual je in, ale nesmí se to přehánět. I spousta korporací toto šílené léto povolila uvolněnější oblékání pro své zaměstnance, a pokud to nastane u vás, nesmíte si povolit uzdu příliš. Žádné mikiny, žádné kapuce, žádné jiné džíny než temně modré. Místo mikin kašmírové svetry a místo džín hladké chinos.

 1. Chyba:

Potíte se? Každý se potí, klid. Dejte si ovšem pozor na viditelné triko pod formální košilí. Je logické, že se chráníte proti skvrnám od potu a tak podobně, ale nechat tričko v rozhalence koukat je prostě špatně. Špatně je i to, když máte příliš tenkou košili a tričko prosvítá. Bílé tričko s bílou košilí se nevykryje, ale zdvojnásobí. Nejlepší je nosit trička v tělové barvě – zeptejte se jakékoliv ženy, které tohle s podprsenkami řeší už léta.

Nechte si poradit

Nebuďte upnutí ani moc uvolnění. Řiďte se svým selským rozume a nechte si raději poradit od vašeho protějšku. Trocha konstruktivní kritiky ještě nikomu neuškodila

Nebojte se improvizovat a inovovat

Naštěstí už dávno neplatí, že móda do zaměstnání ztělesňuje nekonečné varianty nudných kalhotových či sukňových kostýmů s košilemi. Formální hranice se značně rozvolnily (týká se i pánského odívání), a my tak můžeme volit ležérnější a také pohodlnější modely. To však neznamená, že bychom měly rezignovat na eleganci. Elegance je klasika, která nikdy nezklame. Nové trendy se týkají i kanceláří, nebojte se tedy jít z dobou.

Znáte píšničku … šaty dělaj člověka a kdo je nemá, ať od lidí pranic nečeká,… v kanceláři to platí více než kdekoli jinde.

Jak vybrat správné oblečení již víte, jak vybrat kancelář se můžete dozvědět v našem dalším článku o pronájmech kanceláří v Praze.

Držíme palce s outfitem.

Pražské kanceláře

Nabídky na míru bez provize zde
Nabídky na míru bez provize zde