Nonstop a bez provize

COWORKING kanceláře Praha NOVINKY | Coworking Praha

Posted by prazskekan2 on 6.8.2019
| 0

Coworking kanceláře Praha – 7 trendů posledních let

Coworking kanceláře Praha, co to vlastně je s co přinese rok 2019 pro PRAŽSKÝ COWORKING kancelářský business? Udělali jsme pro vás seznam nejvíce zmiňovaných novinek, které nás v kancelářských pronájmech nejen v Praze čekají. Je to zajímavé čtení hlavně z toho důvodu, že se dotýká všech typů kanceláří. Jde o trendy v malometrážních vybavený a servisovaných kancelářích, malometrážních nevybavených kanceláří a samozřejmě také u velkých open space kanceláří k pronájmu.

Poptávejte NEJVÍCE OBLÍBENÝ COWORKING V PRAZE – ZDE >> 

POZOR: nebo zadejte rychlou poptávku a my Vám zašleme kompletní seznam coworking kanceláří ve Vámi vybrané lokalitě včetně nabídky na míru a BEZ provize.

coworking praha

1. Narůstající zájem o coworking Praha a servisované kanceláře od velkých společností

Malé a střední společnosti si již dlouho uvědomují výhody servisovaných kanceláří. Velké společnosti začínají na výhodu servisovaných kanceláří přicházet až v poslední době. Napomohla tomu navíc recese, která proběhla před několika lety a která donutila velké společnosti redukovat počet zaměstnanců a tím i velikost kanceláří, které si pronajímali.

V poslední době navíc porovnání nákladů vybavených / servisovaných kanceláří a nevybavených kanceláří začíná vycházet výhodněji ve prospěch vybavených a servisovaných kanceláří. Hlavním důvodem je tzv. fit-out, tedy vybavení kanceláří a jejich údržba (obměna nábytku).

Čím dál častěji se tedy velké společnosti rozhodují přesunout část nebo celou společnost do vybavených a servisovaných COWORKING kanceláří a soustředit 100% času pouze na business.

Pokud mluvíme o přesunutí pouze části společnosti do servisovaných kanceláří, volí společnosti převážně kreativní nebo obchodní části společnosti. Kreativcům vyhovuje volné prostředí coworkingu, kde si mohou sednou na baru, v křeslech, jen tak v na volných židlích…. a obchodníkům, kteří nepotřebují kancelář na 100% svého času a jsou stále na cestách, nemusí společnost platit kanceláře, ale zvolí například členství, které vyjde o desítky procent méně.

Kompletní nabídka sdílených a servisovaných kanceláří BEZ provize >>

2. V trendu je flexibilní pracovní doba komunitní styl práce v kancelářích typu coworking

Úspora pro společnosti je hlavně ve flexibilitě. Jak jsme psali v minulém odstavci, společnosti díky časové flexibilitě svých pracovníků nemusí platit 24/7 kancelář, ale stačí jim zaplatit členství, sdílenou kancelář nebo hot desk. Při zachování produktivity práce svých zaměstnanců ušetří podobným konceptem nemalé prostředky.

Spočítat ZDARMA úsporu nákladů při přesídlení do coworkingu >>

3. Mladá generace požaduje nové coworking typy kanceláří

Další věc, kterou musí společnosti v posledních letech řešit, je mladá generace, která klade při přijímání do práce podmínky na pracovní prostředí, flexibilní pracovní dobu, homeoffice,…apod. Při malé nezaměstnanosti a tudíž hladu firem po nových zaměstnancích, vyhrává společnost, která umí / dokáže svým stávajícím a hlavně novým zaměstnancům nabídnout ideální pracovní podmínky. Coworking nebo servisovaná kanceláře na Praze 1 (chcete-li), toto všechno nabízí. Jde tedy o další důvod, proč společnosti stále častě sahají k pronájmům právě tohoto typů kanceláří.

4. Pražských coworking bude i nadále hrát prim 

Není žádným překvapením, že Praha pravděpodobně zůstane nejsilnějším českým kancelářským trhem i v roce 2019. Tento rok se má otevřít minimálně 10 nových business center, která jsou již nyní ze třetiny rezervované. Do Prahy se soustředí všechny velké společnosti a vetší změna se rozhodně nečeká.

5. Coworking Kanceláře v Ostravě, Brně a Plzni

Na druhou stranu musíme poznamenat nezanedbatelný nárůst kancelářské kapacity v Brně, Ostravě a Plzni. Tato města, která jsou v kapacitě nesrovnatelné s Prahou, začínají „vystrkovat růžky“ a bojovat díky svým novým kancelářským centrům o stále větší počet společností.

6. Informační technologie budou hrát ještě důležitější roli

Informace hýbají světem. Kdo má rychle informace a kdo s nimi umí moderně zacházet a využít je pro prospěch společnosti, vyhrává. Informační technologie a jejich prospěch pro společnost je a vždy bude klíčové. Dobře fungující IT ve společnosti jde ruku v ruce s produktivitou práce zaměstnanců. Společnosti si nemohou dovolit nejít z dobou a šetřit na softwaru i hardwaru, který firma používá. Některé společnosti mají své IT oddělení, ostatní řeší výpočetní techniku a její support externě některou z outsourcingových společností.

V následujících letech bude IT stále důležitější. Vše jde rychlými kroku kupředu a společnosti musí pružně reagovat. Pokud tak neučiní, mohou pomyslný IT vlak honit pozdě a tem jim může bohužel ujet.

7. Odlišení od konkurence v coworkingu bude klíčové

Zásadní je být jiný, lepší, odlišný. Toto platí také pro kancelářské prostory v Praze a nejen tam. Zákazníci jsou vybíraví a hledají něco, co nemá konkurence a co může jejich zaměstnancům pomoci zvýšit pohodlí a tím produktivitu práce. Dnes se zvažuje všechno od barvy koberců, přes výšku stropů až po reprezentativnost prostor pro obchodní partnery.

Kanceláře k pronájmu musí tedy inovovat a sledovat trendy. Jen tak budou schopní přitahovat neustále nové klienty a být pro ně oproti konkurenci atraktivní.

Očekává se slučování kancelářských konceptů / společností

Trh je neúprosný a to platí i o pronájmech kanceláří. Dnes je v Praže vice než 20 coworkingových center s vybavenými kancelářemi. Každé z nich se snaží oslovit klienty / společnosti něčím jiným, odlišným. Bohužel ne všem se to daří a tak logicky přijde prodej společnosti / slučování…apod. Větší hráči na trhu, kteří mají dostatek volných prostor a chuť na rozšiřování zkoupí / pohltí menší hráče a posílí svůj brand. Je to standardní proces, který platí pro všechna odvětví průmyslu. Přežijí jen ti nejsilnější.

Držíme vám palce při výběru vhodné kanceláře a těšíme se na případnou spolupráci

coworking kanceláře Praha

coworking kanceláře praha

Pražské kanceláře

Nabídky na míru bez provize zde
Nabídky na míru bez provize zde