Nonstop a bez provize

Výběr kanceláře k pronájmu a srovnání cen trvá měsíce

Posted by prazskekan2 on 22.6.2019
| 0

Jak a kde hledat kancelář – srovnání cen

Potřebujete / budete potřebovat pronájme kanceláře? Pokud máte v plánu hledat ideální kancelář pro Vaši společnost, doporučujeme, aby jste začali minimálně rok předem. Jedná se o relativně dlouhou cestu, kterou musíte urazit. Nenechávejte to na posledních chvíli a průběžně zvažujte:

  • Atraktivní prostředí pro současné i budoucí zaměstnance
  • Možnost rozšíření a expanze v momentě, kdy roste i firma
  • Lokace a okolní nabídka služeb je také důležitá

Mnoho firem hledajících kanceláře pro své usídlení velmi málo ví, na co by se měli při výběru zaměřit a často tak udělají tu chybu, že kancelář je po nějaké době moc malá, nevejdou se do ní zaměstnanci, nebo v okolí není dost služeb atd.. V dnešním článku jsme si připravili základních deset pravidel, kterých by se měl každý, kdo hledá kanceláře, řídit.

Čas je důležitý – začněte hledat kancelář co nejdříve

Ano, je to tak. Velmi často se stává totiž, že na všechny potřeby vaší firmy nebude současná nabídka stačit a proto by jste měli hledat dopředu. Lepší dříve, než pozdě a obzvláště když se jedná o stěhování celé firmy. Ideálně je vhodné hledat nové kanceláře tak rok, až rok a půl před koncem platnosti Vaší současné nájemní smlouvy.

Tedy bavíme se zde o kancelářích které mají rozlohou v řádu stovek metrů. Pokud hledáte prostory v řádech tisíců metrů, můžete hledat vhodné místo klidně i několik roků.

VIP kancelářská lokalita – záleží na ní?

Pokud se budete stěhovat, musíte myslet i na tento bod. Je mnoho prestižních lokalit, které zaujmou a Vaši klienti si pak řeknou, že Vaše firma bude jistě velice kvalitní, když sídlí právě zde.

Ovšem také záleží jaká je dostupnost na dané lokalitě. Pro mnoho klientů je přednější, aby se k Vám pohodlně dopravili. Také počítejte s tím, že ne všem zaměstnancům se bude stěhování firmy líbit a proto dost možná někteří i odejdou.

Služby a dostupnost kancelářské budovy jsou klíčem k úspěchu

Toto je dost podobné jako jsme zmiňovali míše v odrážce lokality. Je velmi důležité, aby se k Vám jak klienti, tak i zaměstnanci měli jak dostat, takže musíte vybírat lokalitu, která se nachází blízko hromadné dopravy a která má dobrou dostupnost i autem, ideálně s větším parkovištěm. Dále se zaměřte, zda-li je v okolí třeba nějaká restaurace, obchod, pošta, škola a školka. Vaši zaměstnanci také mají rodiny a potřebují toto zázemí pro fungování.

Myslete také na své zaměstnance

Nezapomeňte také vyzpovídat Vaše zaměstnance. Zeptejte se jich například zda potřebují firemní jídelnu. Zejména pak v místech, kde nejsou dostupné žádné jiné jídelny, restaurace, nebo kavárny. Myslete na to, že vše se odvíjí i od spokojenosti Vašich zaměstnanců a proto by jste neměli zapomínat i na jejich pohodlí a na jejich spokojenost.

Kanceláře musí růst společně s Vaší společností

Myslete na to, kde bude firma za několik let. Jak poroste? Budou tyto prostory dostačující? Vejdou se sem všichni zaměstnanci? Budou se sem vejít za nějakou dobu? Počítejte s růstem firmy v delším časovém rozmezí a podle toho vybírejte i prostory.

Zjistěte si také, zda je možnost prostory dále rozšiřovat, případně si budete moci pronajmout další patro? Musíte myslet dopředu. Volte také zajímavé a příjemné pracovní prostředí, protože zaměstnanci se zde budou opět cítit lépe a bude to znát i na jejich výkonech.

Nezapomeňte třeba na čističku vzduchu, klimatizaci, čistá velká okna, hezký nábytek, koberce, příjemné doplňky a barvy na zdech. Vnitřní kavárna také udělá své a relax zóna jistě také.

Cena nájmu kanceláří je klíčová

Úplně než se na cokoliv z tohoto vrhnete, nezapomeňte si předem stanovit rozpočet. Počítejte zde s celkovými náklady, se kterými budete při změně lokality počítat. Váš rozpočet musí dále počítat i s vnitřním vybavením nových prostor, z internetu, IT, stěhování současných věcí atd…

Náklady každého jsou jiné, ale s naším know-how a s naší znalostí trhu dokážeme ušetřit až 15% celkových nákladů. Všechno to záleží na velikosti klienta, doby nájemní smlouvy, situace na trhu a bonity klienta.

Poraďte se s odborníkem na kancelářské pronájmy v Praze

Vyberte si odborníka, který se vyzná v aktuálním dění na trhu. Ten dokáže ušetřit nejen čas, ale i peníze. Nezapomeňte vybírat kanceláře s transparentními náklady a zajímejte se o to, jak se pronajímatel stará o budovu. Dále vybírejte i takové místo, kde pronajímatel provozuje budovu s nejvyšší péčí za náklady, které jsou tržní. Nastudujte si také náležitosti nájemní smlouvy a vůbec rady, jak řešit nájemní vztah v rámci pronájmu komerčních ploch.

Typ pronájmu do budoucna

Pokud víte, že v budoucnu budete potřebovat i skladovací prostory, nebo showroom, vybírejte podle toho i lokalitu. Nezapomeňte si také prohlédnout projekty, které s touto možností dopředu počítají. Právě zájem o tyto pronájmy neustále roste a začíná být konečně z čeho vybírat. Například nově vybudovaný projekt Letňany Business Park.

Mohlo by Vás také zajímat srovnání všech pražských lokalit určených na pronájem komerčních ploch.

Pražské kanceláře

Nabídky na míru bez provize zde
Nabídky na míru bez provize zde