Nonstop a bez provize

Vybírají kanceláře podle CENY & LOKALITY a řeší Brexit

Posted by prazskekan2 on 21.5.2019
| 0

Důvěryhodnost pronajímatele není důležitá jako cena a lokalita

Cena až na prvním místě. Poslední dobou nájemci vybírají kanceláře opravdu pouze podle nejnižší ceny, podle lokality a případně zvažují Brexit. To co většina nájemců neřeší je pak energetická náročnost oné budovy, dále pak reference, stabilita a důvěryhodnost pronajímatele. Dále se předpokládá, že se zvýší poptávka po pronájmu kanceláří kvůli předpokládanému Brexitu.

Co je důležité pro rozhodování o pronájmu a co bude po Brexitu?

Pro většinu zaměstnavatelů rozhoduje také nejlepší poměr ceny a atraktivity pronájmu. Důležitá je dopravní dostupnost pro zaměstnance. Výhodou pak v Praze je dostupnost služeb v okolí. Ideální je kancelář v centru, kde je vše po ruce. Firmy se dále zaměřují i na design a vzhled svých kanceláří. Důvodem je zvýšit atraktivitu jak pro potencionálně budoucí zaměstnance, tak i pro ty současné.

Benefity v rámci kancelářských budov

Čím dál více provozovatelů kancelářských budov zřizuje uvnitř kavárny, nebo jídelny pro své zaměstnance. Jedná se o velký benefit, zvláště pak, když je kavárna zvýhodněná a člověk si zde může během přestávky odpočinout. Dále se často jako benefit zavádí možnost home office a dalším trendem je pak sdílené pracovní místo. Pokud si chtějí zaměstnanci po práci zasportovat, tuto možnost zřizuje čtvrtina firem. Nejméně je pak zakládání školek pro děti zaměstnanců. Stále se však jedná o docela často vídaný jev. Dále se začíná objevovat i trend výstavby zaměstnaneckých bytů ve vyšších patrech kancelářských budov. Bohužel se s tímto lze setkat pouze zřídka, protože to není v preferencích investorů a nájemníků.

Kvalita kanceláří po Brexitu

Co se týče zlepšení kvality, případně rekonstrukce kancelářských budov, tu má v plánu třetina developerů. S částečnou rekonstrukcí pak počítá čtvrtina firem. Ovšem než se toto vše rozhýbe a od plánů na papíře, přes všechna povolení, až k samotné výstavbě uběhne průměrně čtyři a půl roku. K celkovému prodeji budovy pak dojde průměrně po jeden a půl roce od dokončení stavby.

Většina lokalit kanceláří v Praze vykazuje zlepšení v rámci obchodní i občanské vybavenosti. Developeři dělají i nadále maximum proto, aby přilákali největší počet kvalitních nájemníků / společností.

Co udělá Brexit s kancelářemi v Praze?

Nikdo neví, co se po Brexitu stane. Očekává se možná zvyšující se poptávka po kancelářích v Praze, související s nadcházejícím odchodem Velké Británie z EU. Tento odhad má čtvrtina developerů. Dalších necelých 20% si myslí, že Brexit částečně zvýší poptávku. Praha se nestala finančním centrem z důvodu nevýhodných daňových podmínek. Proto si nemyslíme, že by Praha mohla konkurovat v případě Brexitu například Paříži, Lucemburku, Amsterdamu, nebo Frankfurtu.

Mohlo by Vás také zajímat jak vypovědět nájemní smlouvu. Nechte se inspirovat našimi radami.

Pražské kanceláře

Nabídky na míru bez provize zde
Nabídky na míru bez provize zde