Nonstop a bez provize

Nové trendy v pronájmech kanceláří v Praze

Posted by prazskekan2 on 29.1.2019
| 0

Revoluce v chápání komerčních pronájmů

Kanceláře k pronájmu v hlavních evropských městech, včetně Prahy, prochází obrovskou revolucí. V době, kdy zaměstnanci tráví v kancelářích většinu svého času si konečně zaměstnavatelé uvědomují, jak je pracovní prostředí důležité pro organismus všech pracovníků. Nevhodné pracovní prostředí neškodí jen zdraví, ale jeho důsledkem je bohužel i velmi špatná / nízká produktivita práce.

Všechny tyhle důvody si společnosti dobře uvědomují a stále častěji požadují kancelářské prostory, které nejlépe vyhovují novým trendům a stabilně podporují růst produktivity práce jejich zaměstnanců.

Nechte nás v tomto článku vyjmenovat z našeho pohledu nejdůležitější trendy v rámci nových kanceláří tak, jak jsme je v rámci naší praxe vysledovali. Zkusíme vám přiblížit novinky v rámci vybavení a zařízení kanceláří, které každodenně vidíme v nových business centrech.

Inspirativní interiér kanceláří

Pryč je doba, kdy se interiérem kanceláří inspirovali převážně reklamní agentury. Nárok na pěkné a inspirativní prostředí si klade stále víc zaměstnanců a společnosti jim vycházejí vstříc.

Není tedy těžké najít v kancelářích nově také pohovky, lehátka, posilovací stroje, televize, šipky, hrací táhlový fotbálek, různé společenské hry typu Play Station, X-box… apod.

Inspiraci se meze nekladou a firmy vybavují kanceláří čímkoli, co dokáže jejich zaměstnance inspirovat nebo alespoň odreagovat.

Maximální ilustrace domácího prostředí

K hlavním trendům v rámci pronájmů kanceláří patří také snaha o co možná největší přiblížení se k domácímu prostředí. Produktivita zaměstnanců / živnostníků jde opravdu ruku v ruce s tím, jak se v kancelářích cítí. Prostředí kanceláří by se mělo maximálně přiblížit domácí atmosféře. Nájemníci se potřebují cítit jako doma, aby jim šla práce „od ruky“.

Mnoho poskytovatelů pronájmu kanceláří proto nechává část společných prostor a většinu prostoru v rámci individuálních kanceláří, na nájemníkovi a jeho fantazii. Nájemník má možnost upravit svou kancelář dle svých představ tak, aby se cítil komfortně a nic ho nelimitovalo.

Individuální a moderní design kanceláří

V Praze se roztrhl pytel s moderními a skvěle designově řešenými kancelářemi k pronájmu. V roce 2018 přišlo na český trh s pronájmy kanceláří 5 nových poskytovatelů moderních a vybavených kanceláří. Trend je opravdu jasný a nejvíce jej pohání mladší generace. Ta už nechce pracovat mezi 4 anonymními zdmi.

Pomáhá ekonomický růst společností

Díky ekonomickému růstu, který aktuálně nejen Praha zažívá, poptává mladá generace takové pracovní příležitosti, které jsou zajímavé nejen svým zaměřením, ale i prostředím kanceláře. To vyvíjí tlak na majitele kanceláří, kteří chtě nechtě musí své kancelářské prostory novým požadavkům přizpůsobit a v případě nových staveb s nimi počítat již v projektu.

Moderní a designově velmi dobře řešený pronájem zařízených a sdílených kanceláří na Praze 1 nabízejí všichni poskytovatelé. Hlavní důraz je kladen na prostředí kanceláří a společných prostor. Nábytek a vybavení vůbec musí být moderní, vzdušné, lehce přizpůsobitelné aktuální potřebám a pokud možno z ekologických materiálů

Nejmodernější technologie a inovace v kanceláři

Nutností je v dnešní době také konektivita. Samozřejmostí v rámci nových kancelářských trendů je vysokorychlostní internet (ideálně na optických kabelech), technika na pořádání konferenčních hovorů v zasedacích místnostech, veškeré LAN rozvody po kancelářích, možnost pracovat bez omezení v rámci kancelářského centra, ale mimo svou kanceláře – myšleno ve společných místnostech, relax zónách, v kuchyňce a zasedacích místnostech (dostatek zásuvek, připojení, wifi, router, …apod.), dostatek dobíjecích stanic po celém centru, možnost zapůjčení projektorů, video konferencí, notebooků, tiskáren a kopírovacích strojů.

Cílem je, aby v dnešních kancelářích jediné, co nájemce potřebuje, byl jeho osobní notebook. Ostatní by mělo být připraveno na místě, ideálně včetně nějakého IT supportu v případě potřeby instalace, zprovoznění, …apod.

Coworking – společná komunita nájemníků

Vlastní kapitolou v rámci nových kancelářských trendů jsou komunity tvořené inspirativním a sociálním prostředím. Naprostá většina poskytovatelů vybavených a servisovaných kanceláří si uvědomuje sílu sdružování lidí v komunitu a snaží se vytvářet prostředí, které komunitám svědčí.

Sdílené a coworking kanceláře k pronájmu v Praze

Coworking pronájmy vybavených kanceláří v Praze mají cíl, aby se klienti setkávali, vytvářeli vazby a navzájem si byli prospěšní. Díky rozdílným zaměřením všech klientů a jejich vzájemné komunikaci v rámci komunity je pak možné ušetřit čas i peníze ze vzájemné spolupráce. Všichni tak těží z různorodosti všech profesí, bartrovým obchodům mezi účastníky komunity, rychlé komunikaci a sdílení důležitých informací, …apod. To vše má za následek nejen kvalitnější prostředí, ale hlavně rychlejší a efektivnější práci všech zúčastněných.

Soukromí v případě potřeby

Nutné je říci, že i když vše spěje hlavně k otevřenosti a sdílení prostoru mezi nájemníky, neměli by majitelé společností a pronajímatelé kancelářských prostor zapomínat na potřebné soukromí všech nájemníků.

Kromě společných prostor, které jsou sdíleny nájemníky je potřeba zachovávat možnost soukromě pracovat nebo alespoň telefonovat. Většina kancelářských center takovou možnost nabízí. Jde buď o individuální kanceláře nebo alespoň o místnosti, kde je možné soukromě diskutovat a obchodovat po telefonu, skypu, …apod.

Inovativní prostředí kanceláří

Tento bod úzce souvisí s předchozím. Ve skupině se pracuje efektivněji a inovativněji. Účastníci komunity se navzájem podporují a inspirují k inovacím vlastního businessu. Navíc díky sdílení technologií inspirují k jejich využívání také ostatní členy skupiny.

Nic nemotivuje více, než dobrý vzor a úspěch druhých. Sdílení úspěchů s členy komunity inspiruje ostatní k vyšším cílům a inovacím v rámci vlastní práce.

Flexibilní uspořádání kanceláří

Pryč je doba, kdy nebylo možné kancelářský prostor upravit dle individuálních preferencí každého nájemníka. Flexibilní dělení kanceláří příčkami ze sádrokartonu nebo sklad je dnes samozřejmostí a majitelé budov tuto možnost nabízejí již v rámci základního nájmu. Flexibilní upravení kanceláří k pronájmu upravuje přímo majitel nebo nájemník na své náklady, jemuž je ale cena úprav často nabízena jako motivace k podpisu delší nájemní smlouvy.

Stylové zařízení kanceláří

Dnes je možné opravdu všechno. Na podlahu můžete požadovat například parkety, lino, koberec, vinyl, dřevo, …apod., příčky mohou být vysoké / silné dle Vašich představ a dělení je opravdu jen na Vaší fantazii a představě, jak zorganizovat spolupráci všech zaměstnanců.

Změna v myšlení zaměstnavatelů

Jde o zásadní přelom v tom, jak majitelé budov aktuálně vycházejí nájemníkům vstříc. Upřímně jim nic jiného nezbývá. Doba je prostě taková, že je nutné naslouchat klientovi. Mnoho nájemníků / zaměstnanců odchází / má možnost využít tzv. homeoffice, tedy práci z domova. Majitelé kanceláří musí tedy rychle reagovat a své klienty udržet v kancelářích díky nově zavedeným trendům.

Nonstop přístup do kanceláří

Pracovní doba je dnes již zastaralý pojem. Mladší generace už neřeší osmihodinovou pracovní dobu. Jde o efektivitu a ne o „píchačky“. Pokud někomu vyhovuje pracovat v noci (zejména IT profese) a je stejně efektivní jako ostatní, proč bychom ho tedy měli tahat do práce během dne. Výsledky práce jsou přeci to nejdůležitější ať už se tvoří 1 nebo 8 hodin a navíc je přeci jedno, zda se tvoří během dne / skrz noc.

24/7 vstup do prostor kancelářského centra

Samozřejmostí tedy musí dnes být nonstop přístup do kanceláří. Řešeno je přístupovými chipy nebo kartami, které zaznamenají jméno pracovníka do databáze pro případ jakéhokoli pozdějšího problému. Zaměstnanec pak může libovolně docházet do kanceláře a řešit pracovní záležitosti efektivněji.

Práce z domova

To momentálně nejoblíbenější, jsme si nechali na závěr. Jde o práci z domova, tzv. home office. Firmy, kterým došlo, že jde opravdu převážně o efektivitu, výkon a výsledky svých zaměstnanců, umožňují práci z domova. Jde o aktuálně největší trend v rámci „pronájmů“ kanceláří, na který se všichni majitelé a provozovatelé kanceláří snaží rychle reagovat zavedením některých v článku uvedených novinek / trendů.

Oblíbenost trendů je zřejmá. Čas ukáže, jak moc se je povede využít pro produktivitu práce a spokojenost a zdraví zaměstnanců. Prozatím se ukazuje, že bude podobných novinek díky mladým generacím přibývat.

Pro více informací nebo pomoc hledáním vhodných kanceláří k pronájmu nás neváhejte kdykoli kontaktovat nebo vyplnit formulář Vaší poptávkou po kancelářích v Praze.

+420 773 295 925 / +420 723 984 360 nebo info@prazskekancelare.com

Těšíme se na spolupráci, Pražské kanceláře.

Nabídky na míru bez provize zde
Nabídky na míru bez provize zde