Nonstop a bez provize

Typy zprostředkovatelů nabízející kanceláře k pronájmu v Praze

Posted by prazskekan2 on 12.11.2018
| 0

Subjekty působící na trhu s komerčními nemovitostmi

Praha je ve srovnání s hlavními metropolemi Evropy malá, to je fakt. Na druhé straně pražský realitní trh s komerčními nemovitostmi je co do své velikosti velmi zajímavý a svou nabídkou s podobnými metropolemi srovnatelný.

Praha je aktuálně IN a platí za jedno z nejvíce žádaných míst střední Evropy, kde se vyplatí mít svou pobočku. České i zahraniční firmy hledají ideální kanceláře k pronájmu a díky dobře fungující ekonomice jsou ochotny investovat do svého působiště větší prostředky než před několika lety.
Vyznat se v nabídce kanceláří k pronájmu v Praze ovšem není lehké. Není v silách pověřených zaměstnanců firem vyhledat vhodné kanceláře bez pomoci třetích stran. Hledání kanceláří se tak neobejde bez poradenských agentur, které znají situaci v lokalitě, mají v nabídce všechny nabízené kanceláře, ideálně všech dostupných typů, jsou důvěryhodné a nabízejí profesionální služby.
Jenže jak takovou agenturu hledat a kterou nakonec vybrat?

Pro představu uvádíme popis a srovnání všech typů společností působících na pražském trhu s komerčními nemovitostmi:

1. Zprostředkovatelé / Realitní kanceláře

Jde o standardní realitní společnosti, působící na rezidenčním trhu (prodej a pronájem bytů a domů) a zároveň na nabízejících komerční nemovitosti (kanceláře, obchody, restaurace, sklady, haly) k pronájmu a prodeji. Takovou společností jsme například my, Pražské kanceláře. Nabídku komerčních nemovitostí nabízíme na portálech www.prazskekancelare.com | www.prazskekancelare.cz | www.prazske-kancelare.cz. Pro klienta poptávajícího jakoukoli nemovitost pracujeme vždy bez jakékoli provize.

2. Realitní portály

U realitních portálů jde převážně o inzerci nemovitostí třetích stran. Jedním z hlavních zástupců je například portál www.prazske-kancelare.cz. Inzerovat zde můžete rezidenční i komerční nemovitosti a portál od vás žádá jednorázový fixní poplatek za inzerci. Výhodou je velká návštěvnost podobných portálů, a tedy relativně velká šance pronajmout / prodat nemovitost v krátkém čase.

3. Majitelé nemovitostí

U pronájmu komerčních nemovitostí se majitelům vyplatí spolupracovat s třetí, zprostředkovatelskou stranou. Hlavně z důvodu neznalosti celého trhu a podmínek, které na něm panují. Pokud se ovšem majitel rozhodne hledat nájemce / kupce sám, pak má k dispozici právě inzertní portály viz bod č.2, na kterých může svou nemovitost za fixní poplatek zveřejnit.

4. Poradenské agentury

Jde především o nadnárodní společnosti, které působí ve většině metropolí Evropy a především USA. Díky svému finančnímu i kapacitnímu zázemí mají velké možnosti v rámci inzerce, propagace společnosti vůbec a pokrytí Prahy velkým počtem agentů.
Působí v celé České republice, mají velkou znalost zdejšího trhu, nabízejí převážně kanceláře o větších rozlohách a mají většinu pražských budov exkluzivně pod svou správou. Jejich služby jsou velmi profesionální a umí nabídnout kompletní řešení pro majitele komerčních budov. Jde převážně o poradenskou službu při hledání vhodného nájemníka, správu majitelovy nemovitosti a samozřejmě právní servis.

Hlavními hráči na pražském realitním trhu jsou společnosti CBRE, Knight Frank a v neposlední řadě i Svoboda & Williams. Pro příklad, jakou nabídkou disponují, můžete navštívit webovou stránku www.cbreproperties.cz. Najdete zde většinu komerčních budov v Praze a celé ČR vůbec. Společnost CBRE je příkladem poradenské agentury, která pokrývá většinu pražského realitního trhu, disponuje profesionálními makléři a pracuje stejně jako my bez provize. Společně se CBRE jsme našli ideální prostory k pronájmu již desítkám spokojených klientů.

Většina tzv. áčkových budov (moderní kancelářské budovy) nechybí v nabídce všech vyjmenovaných. Jejich služeb využívají společnosti, které nemají kapacity na vyhledávání vhodných nemovitostí. Rády využijí tzv. fullservis, který jim poradenské agentury nabízí. Jejich služby jsou pro klienta zdarma.

Kromě kanceláří mají poradenské agentury v nabídce také skladové plochy, maloobchodní prostory a logistické parky po celé České republice. V této oblasti spolupracujeme také převážně se společností CBRE. Mají velkou nabídku skladů a hal, a díky jejich znalosti trhu máme jistotu, že námi zprostředkovaný klient bude v nejlepších rukou.

Výhodou každé spolupráce jsou samozřejmě osobní vazby. Se CBRE spolupracujeme desátým rokem a jejich makléře známe osobně. Každou poptávku po kancelářích spolu důkladně konzultujeme a společně vybíráme ideální prostory pro prvotní nabídku klientovi.

Hlavní výhody poradenských agentur:

– Velká nabídka kanceláří, skladů a hal v dané lokalitě (CBRE: 1 246 kanceláří)
– Profesionální služby makléřů (CBRE: 380 profesionálů)
– Kompletní servis (realitní činnost, správa nemovitostí, poradenství, projektový management, architektonické služby, workplace strategies…apod.)
– Jejich služby jsou pro klienty bez provize, a navíc dokáží vyjednat pronájem prostor s výhodnými podmínkami (CBRE: 6 759 spokojených zákazníků)

Doufáme, že jsme alespoň částečně vysvětlili, jaké typy společností působí na pražském realitním trhu s komerčními nemovitostmi.

Pro více informací nebo pomoc hledáním vhodných kanceláří k pronájmu nás neváhejte kdykoli kontaktovat nebo vyplnit formulář Vaší poptávkou po kancelářích v Praze.

+420 773 295 925 / +420 723 984 360 nebo info@prazskekancelare.com

Těšíme se na spolupráci, Pražské kanceláře.

Nabídky na míru bez provize zde
Nabídky na míru bez provize zde