Nonstop a bez provize

Pronájem kanceláře Praha 2020

Posted by prazskekan2 on 12.4.2020
| 0

Pronájem kanceláře Praha 2020 je chytlavý název pro článek ✅, ve kterém se pokusíme popsat situaci na pražském realitním trhu během roku 2020. Nepůjde o nikterak sofistikovaný materiál. Svými slovy zkusíme popsat aktuální dění a nálady na obou stranách realitní barikády, řešící každodenní poptávky a nabídky z oblasti komerčních nemovitostí v Praze.

Pronájem kanceláře Praha 2020

Rok 2020 přinesl a stále přináší do kancelářských pronájmů v Praze velká překvapení a výzvy. Začátek roku, první cca 2 měsíce, byl velmi úspěšný. Rekordní počet poptávajících i nabízejících KANCELÁŘE PRAHA sliboval velmi úspěšné jaro v rámci uzavřených komerčních pronájmů. Všichni z branže se těšili na vrchol sezóny, měsíce březen, duben a květen, během kterých chtěli zobchodovat většinu kanceláří ve svém portfoliu.

Pronajem kancelare v krizi

Bohužel všem jejich plány překazila pandemie Koronaviru týkající se i pražských kanceláří. Už nyní v dubnu je jasné, že krize, kterou aktuálně na trhu pražských komerčních nemovitostí zažíváme, bude jednou z nejvíce bolestivých. Ze dne na den spadlo množství klientů poptávajících kanceláře v Praze o 70%. Firmy a živnostníci počítají ztráty díky omezení jejich provozu z důvodu vládních nařízení a na řešení potřeb v rámci kancelářských prostor nemají ani pomyšlení.

Ztráty na obou stranách realitního trhu v Praze 2020

Oslabení poptávky po kancelářích k pronájmu v Praze je během jara tedy pochopitelné. Ztráty společností se vláda snaží částečně kompenzovat. Musí, v opačném případě by je za několik málo měsíců mohla překvapit slabá kondice české ekonomiky. To by mohlo do budoucna znamenat vážné ohrožení ekonomického růstu a trvající zadlužování státu.

Ztráty půjdou do miliard. Jen v realitním trhu komerčních nemovitostí v Praze díky pandemické krizi počítají ztráty do stovek milionů. Nájemníci díky zastavení obchodu nemají na nájem kanceláří a žádají o odklady s nájmy. Nikdo neobchoduje a na trhu chybí likvidita, nejsou peníze v oběhu a tudíž není z čeho brát ani na daně. Ty by měl stát také částečně odložit / možná v některých oblastech i snížit / odpustit. To ale zatím nikdo neví, situace je nejistá, což samotné nepřidává na optimismu…

Kanceláře Praha v druhé polovině 2020

Kanceláře v Praze se budou pronajímat i nadále. Kdy se ovšem situace zlepší, kdy se vše vrátí do starých kolejí? Nikdo bohužel neumí na tuto otázku odpovědět. Aktuální situace naznačuje, že je virus na ústupu. Pokud tomu tak bude a za jednotky měsíců se vše vrátí do starých kolejí, jak rychlý bude návrat ke starému tempu ekonomiky? To je klíčová otázka, jednou věcí je vyhrát boj s virem, ale druhý, neméně důležitý je i rychlý start ekonomiky a oživení všech / většiny starých obchodů, vazeb, zaměstnanosti a vůbec všech mikro i makroekonomických ukazatelů.

Jakmile vše opadne, musíme být všichni připravení ihned přiložit ruku k dílu a pracovat naplno. Jestli se nám totiž start nepodaří, budeme nemile překvapeni z následujících několika let pomalého rozjezdu ekonomiky spojeného s utahováním opazků – viz. výrok bývalého prezidenta. To není klišé, je potřeba máknout. Tohle může být naše příležitost, jak obnovit staré a zajeté koleje lepším a efektivnějším způsobem.

Restart ekonomiky 2020

Berme to jako příležitost pro RESTART EKONOMIKY v roce 2020. Krutou lekci, kterou právě dostáváme, a která nás bolí a bude ještě dlouho bolet, využijeme a ponaučíme se z ní. Osobně jsem si jistý, že aktuální dění bude mít na většinu populace očistný efekt. Ano, byla to drahá zkušenost, ale určitě nám do budoucna pomůže. Konzumní a rozmazlená společnost se bude muset změnit a začít přemýšlet o starých dobrých hodnotách nejen v ekonomice, ale i životě. Blahobyt si musíme znovu zasloužit.

Děkujeme za Váš čas, pronájem kanceláře Praha.

Jsme tu pro vás nonstop a bez jakékoli provize.

p.s. Pokud chcete pouze kompletní přehled kanceláří k pronájmu v Praze pro váš přehled o aktuální nabídce. Nebojte se nás kdykoli oslovit.

Pražské kanceláře

Nabídky na míru bez provize zde
Nabídky na míru bez provize zde